Stortalentenes turnering: Dette er alle troppene til U21-EM

445
Mason Greenwood. Bilde: Kane Brooker, Wikimedia.

Årets U21-EM spilles i to omganger. Mellom 24. mars til 31. mars spilles gruppespillet, før kvartfinalene sparkes i gang 31. mai. Dette er troppene til de 16 landene som deltar i gruppespillet.

Gruppe A

Tyskland

Mål

Finn Dahmen (1. FSV Mainz 05)
Lennart Grill (Bayer Leverkusen)
Markus Schubert (Eintracht Frankfurt)

Forsvar

Stephan Ambrosius (Hamburger SV)
Ridle Baku (VfL Wolfsburg)
Ismail Jakobs (1. FC Köln)
Maxim Leitsch (VfL Bochum)
Amos Pieper (Arminia Bielefeld)
Nico Schlotterbeck (1. FC Union Berlin)
Malick Thiaw (FC Schalke 04)
Josha Vagnoman (Hamburger SV)

Midtbane/Angrep

Nikolas Dorsch (KAA Gent)
Vitaly Janelt (Brentford FC)
Mateo Klimowicz (VfB Stuttgart)
Arne Maier (Arminia Bielefeld)
Salih Özcan (1. FC Köln)
David Raum (SpVgg Greuther Fürth)
Anton Stach (SpVgg Greuther Fürth)
Mërgim Berisha (RB Salzburg)
Jonathan Brukardt (1. FSV Mainz 05)
Florian Krüger (Erzgebirge Aue)
Youssoufa Moukoko (Borussia Dortmund)
Lukas Nmecha (RSC Anderlecht)

- Annonse -

 

Nederland

Mål

Justin Bijlow (Feyenoord)
Maarten Paes (FC Utrecht)
Kjell Scherpen (Ajax)

Forsvar

Mitchel Bakker (Paris Saint-Germain)
Sven Botman (Lille OSC)
Danilho Doekhi (Vitesse)
Tyrell Malacia (Feyenoord)
Perr Schuurs (Ajax)
Jordan Teze (PSV Eindhoven)
Jurriën Timber (Ajax)
Deyovaisio Zeefuik (Hertha BSC)

Midtbane/Angrep

Dani de Wit (AZ Alkmaar)
Jurgen Ekkelenkamp (Ajax)
Abdou Harroui (Sparta Rotterdam)
Teun Koopmeiners (AZ Alkmaar)
Ludovit Reis (VfL Osnabrück)
Myron Boadu (AZ Alkmaar)
Brian Brobbey (Ajax)
Javairo Dilrosun (Hertha BSC)
Cody Gakpo (Fenerbahce)
Justin Kluivert (RB Leipzig)
Noa Lang (Club Brugge)

 

Romania

Mål

Mihai Aioani (Chindia Targoviste)
Mihai Esanu (Dinamo Bucuresti)
Andrei Vlad (Steaua Bucuresti)

Forsvar

Radu Boboc (FC Vitorul Constanta)
Andrei Chindris (FC Botosani)
Denis Ciobotariu (CFR Cluj)
Radu Dragusin (Juventus)
Denis Harut (Steaua Bucuresti)
Raul Oprut (FC Hermannstadt)
Alexandru Pascanu (SD Ponferradina)
Stefan Vladoiu (CS Universitatea Craiova)

Midtbane/Angrep

George Cimpani (CS Universitatea Craiova)
Valentin Costache (CFR Cluj)
Marco Dulca (Chindia Targoviste)
Catalin Itu (CFR Cluj)
Marius Marin (AC Pisa)
Alexandru Matan (Columbus Crew)
Olimpiu Morutan (Steaua Bucuresti)
Razvan Oaida (Steaua Bucuresti)
Darius Olaru (Steaua Bucuresti)
Octavian Popescu (Steaua Bucuresti)
Andrei Ciobanu (FC Viitorul Constanta)
George Ganea (FC Viitorul Constanta)

 

Ungarn

Mål

Balazs Bese (Budafoki MTE)
Patrik Demjen (Zalaegerszegi TE)
Peter Kovacs (Budaörs SC)

Forsvar

Botond Balogh (Parma Calcio 1913)
Laszlo Deutsch (Puskas FC)
Andras Huszti (Budafoki MTE)
Attila Mocsi (Szombathelyi Haladas)
Alen Skribek (Budafoki MTE)
Oliver Tamas (Paksi SE)
Benedek Varju (MTK Budapest)

Midtbane/Angrep

Bendeguz Bolla (Fehervar FC)
Andras Csonka (Budafoki MTE)
Kristof Hinora (Budapesti Vasas)
Mihalu Kata (MTK Budapest)
Szabolcs Mezei (MTK Budapest)
Martin Palincsar (MTK Budapest)
Donat Barany (Debreceni VSC)
Palko Dardai (Fehervar FC)
Tamas Kiss (Puskas FC)
Mark Kovacsreti (Kisvarda FC)
Norbert Szendrei (Budapest Honved)
Adrian Szöke (Heracles Almelo)
Daniel Zsori (Budafoki MTE)

 

Gruppe B

Italia

Mål

Marco Carnesecchi (US Cremonese)
Michele Cerofolini (AC Reggiana 1919)
Alessandro Plizzari (Reggina 1914)

Forsvar

Raoul Bellanova (Pescara Calcio)
Enrico Delprato (Reggina 1914)
Gianluca Frabotta (Juventus)
Matteo Gabbia (AC Milan)
Matteo Lovato (Hellas Verona)
Riccardo Marchizzia (Spezia Calcio)
Lorenzo Pirola (AC Monza)
Luca Ranieri (SPAL 2013 Ferrara)
Marco Sala (SPAL 2013 Ferrara)

Midtbane/Angrep

Davide Frattesi (AC Monza)
Giulio Maggiore (Spezia Calcio)
Tommaso Pobega (Spezia Calcio)
Samuele Ricci (Empoli FC)
Nicolo Rovella (Genoa CFC)
Sandro Tonali (AC Milan)
Gabriele Zappa (Cagliari Calcio)
Patrick Cutrone (Valencia CF)
Andrea Pinamonti (Inter)
Giacomo Raspadori (Sassuolo Calcio)
Ginaluca Scamacca (Genoa CFC)

 

Slovenia

Mål

Zan Luk Leban (Everton FC U23)
Martin Turk (Parma Calcio 1913)
Igor Vekic (NK Bravo)

Forsvar

David Brekalo (NK Bravo)
Jan Gorenc (NS Mura)
Sven Karic (NK Domzale)
Zan Kolmanic (Austin FC)
Aljaz Ploj (NK Aluminij)
Dusan Stojinovic (NK Celje)
Zan Zaletel (NK Celje)
Andraz Zinic (NK Domzale)

Midtbane/Angrep

Timi Elsnik (Olimpija Ljubljana)
Adam Gnezda Cerin (HNK Rijeka)
Tomi Horvat (NS Mura)
Sandi Ogrinec (NK Bravo)
Dejan Petrovic (Rapid Wien)
Zan Rogelj (WSG Tirol)
Tamar Svetlin (NK Domzale)
Zan Celar (US Cremonese)
Dario Kolobaric (NK Domzale)
Aljosa Matko (NK Maribor)
Zan Medved (Wisla Krakow)
Nik Prelec (Sampdoria)

 

Spania

Mål

Alex Dominguez (UD Las Palmas)
Alvaro Fernandez (SD Huesca)
Josep Martinez (RB Leipzig)

Forsvar

Adria Pedrosa (Espanyol Barcelona)
Hugo Guillamon (Valencia CF)
Jorge Cuenca (UD Almeira)
Juan Miranda (Real Betis)
Oscar Mingueza (FC Barcelona)
Pipa (Huddersfield Town)

Midtbane/Angrep

Brahim Diaz (AC Milan)
Cucurella (Getafe CF)
Fran Beltran (Celta Vigo)
Gonzalo Villar (AS Roma)
Manu Garcia (Sporting Gijon)
Martin Zubimendi (Real Sociedad)
Moncayola (CA Osasuna)
Riqui Puig (FC Barcelona)
Abel Ruiz (Sporting Braga)
Alejandro Pozo (SD Eibar)
Ander Barrenetxea (Real Sociedad)
Dani Gomez (Levante UD)
Puado (Espanyol Barcelona)

 

Tsjekkia

Mål

Martin Jedlicka (DAC Dunajska Streda)
Matej Kovar (Manchester United U23)
Matous Trmal (Vitoria Guimaraes)

Forsvar

Matej Chalus (Slovan Liberec)
Michal Fukala (Slovan Liberec)
Denis Granecny (FC Emmen)
Libor Holik (FK Jablonec)
Dominik Plechaty (Sparta Praha)

Midtbane/Angrep

Pavel Bucha (Viktoria Plzen)
Filip Havelka (Ceske Budejovice)
Dominik Janosek (FC FASTAV Zlin)
Adam Karabec (Sparta Praha)
Michal Kohut (1. FC Slovacko)
Ladislav Krejci II (Sparta Praha)
Ondrej Lingr (Slavia Praha)
Tomas Ostrak (MFK Karvina)
Michal Sadilek (Slovan Liberec)
Pavel Sulc (Viktoria Plzen)
Antonin Vanicek (Bohemians 1905)
Martin Vitik (Sparta Praha)
Patrik Zitny (FK Teplice)
Vaclav Drchal (FK Mlada Boleslav)
Ondrej Sasinka (Banik Ostrava)

 

Gruppe C

Danmark

Mål

Oliver Christensen (Odense BK)
Mads Hermansen (Brøndby IF)
Peter Vindahl Jensen (FC Nordsjælland)

Forsvar

Frederik Alves Ibsen (West Ham United)
Mads Bech Sørensen (Brentford FC)
Rasmus Carstensen (Silkeborg IF)
Sebastian Hausner (Aarhus GF)
Nikolas Nartey (SV Sandhausen)
Andreas Poulsen (Austria Wien)
Mads Roerslev Rasmussen (Brentford FC)

Midtbane/Angrep

Morten Hjulmand (US Lecce)
Carl Holse (Rosenborg BK)
Gustav Isaksen (FC Midtjylland)
Victor Jensen (FC Nordsjælland)
Magnus Kofod Andersen (FC Nordsjælland)
Jesper Lindstrøm (Brøndby IF)
Victor Nelsson (FC København)
Jacob Bruun Larsen (RSC Anderlecht)
Mohammed Daramy (FC København)
Andreas Dreyer (FC Midtjylland)
Wahid Faghir (Vejle BK)
Nikolai Frederiksen (WSG Tirol)
Nikolai Laursen (FC Emmen)

 

Frankrike

Mål

Dimitry Bertaud (Montpellier HSC)
Alban Lafont (FC Nantes)
Illan Meslier (Leeds United)

Forsvar

Benoit Badiashile (AS Monaco)
Colin Dagba (Paris Saint-Germain)
Wesley Fofana (Leicester City)
Pierre Kalulu (AC Milan)
Ibrahima Konate (RB Leipzig)
Jules Kounde (Sevilla FC)
Faitout Maouassa (Stade Rennes)
Adrien Truffert (Stade Rennes)

Midtbane/Angrep

Houssem Aouar (Olympique Lyon)
Eduardo Camavinga (Stade Rennes)
Romain Faivre (Stade Brest)
Matteo Guendouzi (Hertha BSC)
Boubacar Kamara (Olympique Marseille)
Boubakary Soumare (Lille OSC)
Aurelien Tchouameni (AS Monaco)
Moussa Diaby (Bayer Leverkusen)
Odsonne Edouard (Celtiic FC)
Amine Gouiri (OGC Nice)
Jonathan Ikone (Lille OSC)
Randal Kolo Muani (FC Nantes)

 

Island

Mål

Patrik Gunnarsson (Silkeborg IF)
Elias Olafsson (FC Frederica)
Hakon Valdimarsson (Grotta)

Forsvar

Valgeir Fridriksson (BK Häcken)
Ari Leifsson (Strømsgodset IF)
Isak Olafsson (SønderjyskE)
Finnur Tomas Palmason (IFK Norrköping)
Robert Thorkelsson (Breidablik)

Midtbane/Angrep

Mikael Anderson (FC Midtjylland)
Andri Baldursson (Bologna FC)
Isak Johannesson (IFK Norrköping)
Kolbeinn Finnsson (Borussia Dortmund)
Hördur Ingi Gunnarsson (FH Hafnarfjördur)
Alex Thor Hauksson (Östers IF)
Thorir Johann Helgason (FH Hafnarfjördur)
Kolbeinn Thordarson (Lommel SK)
Jon Dagur Thorsteinsson (Aarhus GF)
Willom Thor Willumsson (BATE Borisov)
Bjaki Steinn Bjarkason (Venezia FC)
Sveinn Gudjohnsen (Odense BK)
Valdimar Thor Ingimundarson (Strømsgodset IF)
Stefan Teitur Thordarson (Silkeborg IF)
Brynjolfur Willumsson (Kristiansund BK)

 

Russland

Mål

Denis Adamov (PFC Sochi)
Ivan Lomaev (Krylia Sovetov)
Aleksandr Maksimenko (Spartak Moskva)

Forsvar

Igor Diveev (CSKA Moskva)
Roman Evgenyev (Dinamo Moskva)
Artem Golubev (FK Ufa)
Nikita Kalugin (FK Neftekhimik)
Danil Krugovoy (Zenit St. Petersburg)
Pavel Maslov (Spartak Moskva)

Midtbane/Angrep

Danil Glebov (FK Rostov)
Konstantin Kuchaev (CSKA Moskva)
Daniil Kulikov (Lokomotiv Moskva)
Aleksandr Lomovitskiy (Arsenal Tula)
Denis Makarov (Rubin Kazan)
Ivan Oblyakov (CSKA Moksva)
Nayair Tiknizyan (CSKA Moskva)
Nail Umyarov (Spartak Moskva)
Daniil Utkin (FK Krasnodar)
Arsen Zakharyan (Dinamo Moskva)
Fedor Chalov (CSKA Moskva)
Vyacheslav Grulev (Dinamo Moskva)
Daniil Lesovoy (Dinamo Moskva)
Magomed Suleymanov (FK Krasnodar)

 

Gruppe D

England

Mål

Josef Bursik (Stoke City)
Joshua Griffiths (Cheltenham Town)
Aaron Ramsdale (Sheffield United)

Forsvar

Max Aarons (Norwich City)
Ben Godfrey (Everton FC)
Marc Guehi (Swansea City)
Lloyd Kelly (AFC Bournemouth)
Ryan Sessegnon (1899 Hoffenheim)
Steven Sessegnon (Bristol City)
Japhet Tanganga (Tottenham Hotspur)
Ben Wilmot (Watford FC)

Midtbane/Angrep

Tom Davies (Everton FC)
Eberechi Eze (Crystal Palace)
Conor Gallagher (West Bromwich Albion)
Callum Hudson-Odoi (Chelsea FC)
Curtis Jones (Liverpool FC)
Oliver Skipp (Norwich City)
Emile Smith Rowe (Arsenal FC)
Rhian Brewster (Sheffield United)
Mason Greenwood (Manchester United)
Noni Madueke (PSV Eindhoven)
Dwight McNeil (Burnley FC)
Eddie Nketiah (Arsenal FC)

 

Kroatia

Mål

Dominik Kotarski (Ajax)
Ivan Nevistic (HNK Rijeka)
Adrian Semper (Chievo Verona)

Forsvar

Domagoj Bradaric (Lille OSC)
Martin Erlic (Spezia Calcio)
Josko Gvardiol (Dinamo Zagreb)
Kresimir Krizmanic (HNK Gorica)
Borna Sosa (VfB Stuttgart)
Marin Sverko (1. FC Saarbrücken)
Mario Vuskovic (Hajduk Split)

Midtbane/Angrep

Kristijan Bistrovic (Kasimpasa SK)
Bartol Franjic (Dinamo Zagreb)
Luka Ivanusec (Dinamo Zagreb)
Lovro Majer (Dinamo Zagreb)
Nikola Moro (Dinamo Moskva)
Darko Nejasmic (Hajduk Split)
Luka Sucic (RB Salzburg)
Mihael Zaper (NK Osijek)
Marko Divkovic (DAC Dunajska Streda)
Sandro Kulenovic (HNK Rijeka)
Petar Musa (1. FC Union Berlin)
Dario Spikic (HNK Gorica)
Dario Vizinger (Wolfsberger AC)

 

Portugal

Mål

Diogo Costa (FC Porto)
Joao Virginia (Everton FC)
Luis Maximiano (Sporting CP)

Forsvar

Diogo Dalot (AC Milan)
Diogo Leite (FC Porto)
Diogo Queiros (FC Famalicao)
Pedro Pereira (FC Crotone)
Thierry Correia (Valencia CF)
Tiago Djalo (Lille OSC)
Tomas Tavares (SC Farense)

Midtbane/Angrep

Daniel Braganca (Sporting CP)
Fabio Vieira (FC Porto)
Filipe Soares (Moreirense FC)
Florentino Luis (AS Monaco)
Gedson Fernandes (Galatasaray)
Pedro Goncalves (Sporting CP)
Vitinha (Wolverhampton Wanderers)
Dany Mota (AC Monza)
Francisco Conceicao (FC Porto)
Jota (Real Valladolid)
Rafael Leao (AC Milan)
Tiago Tomas (Sporting CP)
Trincao (FC Barcelona)

 

Sveits

Mål

Timothy Fayulu (FC Sion)
Philipp Köhn (FC Wil 1900)
Anthony Racioppi (Dijon FCO)

Forsvar

Jan Bamert (FC Sion)
Jordan Lotomba (OGC Nice)
Miro Muheim (FC St. Gallen)
Silvan Sidler (FC Luzern)
Leonidas Stergiou (FC St. Gallen)
Jasper van der Werff (FC Basel)
Cedric Zesiger (BSC Young Boys)

Midtbane/Angrep

Toni Domgjoni (FC Zürich)
Kastriot Imeri (Servette Geneve)
Alexandre Jankewitz (Southampton FC)
Petar Pusic (Grasshoppers Club Zürich)
Fabian Rieder (BSC Young Boys)
Simon Sohm (Parma Calcio 1913)
Bastien Toma (KRC Genk)
Jeremy Guillemenot (FC St. Gallen)
Felix Mambimbi (BSC Young Boys)
Dan N’Doye (OGC Nice)
Noah Okafor (RB Salzburg)
Filip Stojilkovic (FC Aarau)
Andi Zeqiri (Brighton & Hove Albion)

Har du tips til noe vi kan skrive om? Trykk på knappen under for å sende inn ditt tips! Vi premierer årets tips med en valgfri drakt.

Kommentarer

kommentarer

- Annonse -